Strefa projektanta

Mamy duże doświadczenie w pracy z projektantami nad indywidualnie wykonywanymi meblami oraz kolekcjami.

Kontakt

Konrad Cwalina
693 880 855
konrad.cwalina@bazydlofurniture.pl

Pojedyncze sztuki

Projekty technologiczne

Park maszynowy

Nasza filozofia

Nasi odbiorcy uważają nas za specjalistów od rzeczy niemożliwych. Jeżeli mają problem techniczny który trudny jest do zrealizowania na rynku, przyjeżdżają do nas i jeszcze nie zdarzyło się żebyśmy nie znaleźli zadowolającego rozwiązania.

Mamy duże doświadczenie w pracy z projektantami nad indywidualnie wykonywanymi meblami oraz kolekcjami. Jesteśmy w stanie wykonać mebel na podstawie zdjęcia. Dotyczy to również przypadków w których klient posiada już wyposażenie do którego chce dopasować mebel o określonych wymiarach i ustawieniu.

Nasz dział technologiczny posiada odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia skanowanie zdjęć i ich przetwarzanie na odpowiedni model.

Trwałość

Bryły konstruowane są jak monolit, elementy konstrukcyjne wykonywane są z drewna.

Firma posiada własny dział technologiczny w której technolodzy dbają o trwałość konstrukcji.

Terminowość

Ogromną uwagę przywiązujemy do jakości i terminowości.

Dotrzymujemy ustalonych terminów dostaw, dostarczając produkt spełniający ustalone wymagania techniczne.

Zgodnie z oczekiwaniami

Meble produkowane są prawidłowo zgodnie z projektem technicznym.

Projektant, w ramach swojej wizji, zawsze dostaje produkt zgodny z oczekiwaniami.

Profil produkcji

Firma Bazydło posiada bardzo szeroki przekrój możliwości technicznych.

meble szkieletowe

Meble szkieletowe wykonywane są w większości z drewna litego. Ze względu na ich przestrzenną bryłę i konieczność uzyskania dużej wytrzymałości, stosujemy lite drewno jako podstawowy materiał do ich budowy, co zapewnia wysoką wytrzymałość połączeń, zaś w konsekwencji wysoką stabilność konstrukcji mebla.

Wykonujemy meble takie jak stoły, ławy, krzesła, stoliki, pufy, łóżka. Meble te mogą być dowolnie wykończone.

MEBLE SKRZYNIOWE

Meble skrzyniowe z frontami płaskimi, jak również z frontami giętoklejonymi. Mebel może być wykończony farbą kryjącą ze wstawkami elementów okleinowanych. Podejście to umożliwia realizowanie nowoczesnego designu, połączenie elementów malowanych z elementami natury.

W szerokim tego słowa znaczeniu od mebli stylowych (nogi krzywoliniowe a’la „Ludwik”, fronty giętoklejone) po proste meble z płyty laminowanej. Specjalizujemy się w meblach wolnostojących, zwłaszcza sypialnianych, stołowych i salonowych.

meble nietypowe

Podejmujemy się wykonania indywidualnych projektów, takich jak projekty designerskie, ekspozycje sklepowe, meble hotelowe, meble kuchenne i łazienkowe, meble pojedyncze, obudowy do kominków, itp.

Podczas prac sugerujemy projektantom nowe rodzaje wykończeń (nowoczesne okucia, ekologiczne lakiery), rozwiązania techniczne podwyższające walory użytkowe i wytrzymałościowe.

Przyjmujemy do realizacji skomplikowane i trudne projekty, które wiążą się z nietypowymi rozwiązaniami technicznymi, takie jak nietypowe połączenia elementów, np. front wykonany w technologii 3D z każdą z płaszczyzn pomalowaną w innym kolorze, nietypowe gabaryty, nietypowe kształty elementów (stół w kształcie gitary i wiele innych).

meble malowane

Meble malujemy maszynowo na liniach lakierniczych w technologii PU / UV, oraz ręcznie w kabinach lakierniczych, w których malujemy i lakierujemy elementy dużych gabarytów, elementy nietypowe giętoklejone i krzywoliniowe.

Wykonujemy napisy na meblach, meble przecierane, meble postarzane, efekt pędzla, zatapiamy kryształki Svarowskiego.

W zależności od potrzeb klienta, malujemy meble o różnych stopniach połyskowości, od matów do wysokich połysków.

meble fornirowane

Wykonujemy elementy i meble fornirowane. Posiadamy odpowiedni park maszynowy do produkcji mebli fornirowanych. Formatki z okleiny przygotowujemy we własnym zakresie, dobierając odpowiedni rodzaj okleiny, usłojenia i kształtów formatek.

Stosujemy okleiny produkcji krajowej, egzotyczne i modyfikowane. Łączymy ze sobą różne gatunki forniru.

meble drewniane

jesteśmy w stanie wykonać meble drewniane, posiadamy wszystkie niezbędne maszyny do obróbki drewna, zaczynając od samego przygotowania surowca. (posiadamy własne suszarnie drewna)

Stosujemy drewno najwyższej jakości (I gatunek). Aby utrzymać jakość i wytrzymałość mebli, drewno suszymy we własnych suszarniach. Jednocześnie wykorzystujemy do produkcji drewno długo sezonowane, które odporne jest na zmianę odkształceń poprzez redukcję wewnętrznych naprężeń.

Wykańczamy nasze meble drewniane na wiele sposobów, takich jak: naturalne woski, oleje, lakiery wodne, patyny.

Park maszynowy

Nowoczesny park maszynowy

Pełna powtarzalność produkcji

Jesteśmy w stanie zagwarantować pełną powtarzalność produkcji, ponieważ większość naszego parku maszynowego jest oparta na maszynach cnc (numerycznie sterowanych) w tym piły panelowe, centra obróbcze ,wiertarki cnc, wiertarko-kołczarki, itp.

Wszystkie nasze wyroby i procesy posiadają dokumentację techniczną. Jeżeli istnieje potrzeba odtworzenia produktów, dokumentacja ta umożliwia ich ponowne wyprodukowanie przy zachowaniu 100% wierności wyrobu w stosunku do wzorca. Dokumentacja zawiera również proces technologiczny wykończenia mebli, co pozwala na utrzymanie tego samego rodzaju wykończenia.

duże serie

Duża przepustowość naszych maszyn i urządzeń pozwala nam na wykonywanie produkcji wielkoseryjnej. Produkcja wielkoseryjna pozwala na obniżenie znacząco na obniżenie kosztów produkcji. Czas wykonania zamówienia dużej partii nie różni się znacząco od partii niedużej.

Nasze meble dostarczane są od lat do dużych znanych sieci handlowych. Produkujemy dla rozpoznawalnych marek zachodnich meble klasy premium.

Połączenie naszego doświadczenia z nowoczesnym parkiem maszynowym oraz pełną dokumentacją produkcji sprawia iż jesteśmy w stanie rzetelnie, w cenie i na czas wykonać każdą zleconą nam produkcję wielkoseryjną.

7 centrów obróbczych

Jedną z podstawowych strategii rozwoju marki Bazydło jest inwestowanie w nowe technologie obróbki elementów jak również nowe technologie wykańczania (linia lakiernicza, PU, UV).

7 centrów obróbczych pozwala nam na szybką produkcję, poprzez możliwość jednoczesnego obrania różnych elementów z jednego rodzaju mebla.

Produkcja elementów na centrach obróbczych polega na zamocowaniu raz elementu na obrabiarce i wykonaniu kilku operacji, co pozwala przyspieszyć proces technologiczny oraz obniżyć koszty produkcji.

kompletna linia lakiernicza

Posiadamy kompletną  linię lakierniczą która pozwala nam wymalować duże ilosci elementów w krótkim czasie, metodą UV oraz PU co pozwala nam skrócić czas lakierowania i utrzymania dużej odporności na ścieranie.

Linia zapewnia nam 100% powtarzalność lakierowanych elementów i utrzymania dużych wytrzymałości na ścieralność. Na wysoką jakość wpływa nam stałe nasienie materiałów lakierniczych na m2, co pozwala utrzymać równomierne wybarwienie i wytrzymałość.

Elementy które są wielkowymiarowe, nietypowe, giętoklejone wykańczane sa w kabinach lakierniczych, co pozwala nam domalować powierzchnie trudnodostępne. Kabiny umożliwiają zachowanie najwyższej możliwej jakości powłoki lakierniczej nawet dla pojedynczych sztuk. W kabinach malujemy również kompletną bryłę mebla.

Suszarnia drewna

Suszenie drewna odbywa się we własnej suszarni, zaś sam proces nadzorowany jest i sterowany jest komputerowo. Podejście takie pozwala nam utrzymać odpowiednią wilgotność drewna, potrzebną do produkcji mebli. Poprzez kontrolę całego procesu suszenia, mamy pewność że drewno używane w naszych produktach jest trwałe i wytrzymałe.

Intarsje i Inkustracje

W naszych produktach występują elementy wykonane w intarsji co daje produkt w 100% unikalny, polegający na doborze różnego rodzaju gatunków fornirów w różnych układach. Intarsja stosowana jest w meblach ekskluzywnych ze względu na ręczne wykonywanie prac i ogromną pracochłonność.

Inkrustacja jest montowaniem w wyrobach elementów drewnianych i metalowych. Jest to stara technika stosowana od stuleci. Aktualnie rzadko używana ze względu na trudność techniczną, małą znajomość jej wykonywania i pracochłonność.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy projektantów, architektów, inwestorów i wszystkich tych którzy kochają meble

Konrad Cwalina
Główny technolog

 693 880 855
 konrad.cwalina@bazydlofurniture.pl

Formularz kontaktowy